У Конгресі США домовилися про скасування заборони на експорт нафти

Середа, 16 грудня 2015, 10:39

Лідери республіканської і демократичної фракцій у Конгресі США погодили законопроект, що передбачає, серед іншого, зняття заборони на експорт нафти.

Про досягнення угоди оголосив 15 грудня спікер Палати представників республіканець Пол Райан, пише "Медуза" з посиланням на The Wall Street Journal.

Фракція демократів в нижній палаті американського парламенту поки угоди не підтвердила.

Зняття заборони на експорт нафти є частиною законопроекту про бюджетні витрати і податки.

Компромісна версія цього документа, як повідомлялося раніше, включає в себе дозвіл на експорт нафти, на якому наполягають республіканці, а також запропонований демократами список заходів з підтримки індустрії поновлюваних джерел енергії.

Законопроект, нагадує The Wall Street Journal, ще повинен пройти голосування в Палаті представників і сенаті перед тим, як потрапить на підпис до президента США.

Заборона на експорт нафти був введений в США в 1970-х роках на тлі ембарго на постачання енергоносіїв, оголошеного країнами Перської затоки.

Незважаючи на заборону, в американських нафтовидобувних компаній є можливість експортувати деякі обсяги нафти. Так, близько 400 тис барелів американської нафти експортуються в добу в Канаду. Це більше, ніж експортують деякі країни ОПЕК.

Експерти, опитані Bloomberg, відзначають, що зняття заборони на експорт нафти з США не призведе до значних змін світових цін на енергоносії.

Щоб експорт американських сортів нафти був вигідний, вказують аналітики, ціна на них повинна бути нижче європейського сорту Brent як мінімум на два долари, щоб компенсувати витрати на транспортування.

На даний момент, американська WTI дешевше Brent лише на 1,67 долара.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.