Уряд хоче отримати право вносити зміни в бюджет

Вівторок, 15 грудня 2015, 19:47

Міністерство фінансів пропонує обмежити перелік випадків, які дозволяють вносити зміни до державного бюджету, а також надати уряду право вносити такі зміни.

Про це в ході прес-конференції заявила міністр фінансів Наталія Яресько, передає УНІАН.

За її словами, такими випадками повинні стати зміна макропоказників розвитку економіки, зміна обсягу дефіциту бюджету, а також невиконання бюджетних показників або перевиконання їх протягом трьох кварталів.

"Нам необхідно встановити випадки, коли можна було б вносити зміни до держбюджету протягом року. Зокрема, якщо йдеться про зміну показників дефіциту або макропрогнозів, то право вносити зміни є лише у Кабінету міністрів. А також у разі перевиконання за три квартали або недоотримання коштів за результатами одного кварталу", - сказала міністр.

Вона також запропонувала, щоб парламентарії також могли вносити зміни до бюджету, але лише за погодженням з Мінфіном і лише в рамках перерозподілу коштів в раніше обумовлених межах.

"Таким чином, ми будемо тримати баланс не лише тоді, коли ухвалюємо бюджет, а й протягом усього року", - сказала Яресько. 

При цьому вона підкреслила, що така норма є рекомендацією ключового кредитора країни Міжнародного валютного фонду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!