Moody's погіршив прогноз за ціною нафти Brent

Вівторок, 15 грудня 2015, 13:11

Moody's погіршило свій прогноз за ціною нафти марки Brent в 2016 році до 43 доларів за барель з очікуваних раніше 53 доларів за барель у зв'язку з тим, що високий рівень видобутку нафти значно перевищив зростання її споживання.

Про це йдеться в повідомленні агентства, пише "ЛігаБізнесІнформ".

Прогнози по нафті марки WTI погіршені до 40 з 48 доларів за барель.

"Агентство очікує, що вартість обох марок зросте на 5 доларів за барель в 2017 і 2 018 роках", - свідчить повідомлення Moody's.

Потенційна відміна іранських санкцій може додати значний обсяг нафти на ринок в 2016 році, компенсуючи або навіть перевищуючи очікуване зниження видобутку в США.

Moody's очікує, що це призведе до тривалого періоду надлишкової пропозиції, що продовжуватиме утримувати ціни на нафту на низькому рівні.

"Країни ОПЕК продовжують добувати без обмежень, оскільки вони конкурують за частку на ринку, ще більше насичуючи ринок. Росія також значно збільшила видобуток, і можливе скасування санкцій проти Ірану в 2016 році може наповнити ринок ще більшим об'ємом нафти", - сказав старший віце президент Moody's Террі Маршалл.

Агентство вважає, що баланс попиту і пропозиції в кінцевому підсумку буде досягнутий на рівні близько 63 доларів за барель Brent, але тільки в кінці десятиліття.

За прогнозами фахівців Moody's, світовий попит на нафту зросте приблизно на 1,3 мільйона барелів на день в 2016 році, що дещо більше в порівнянні з попереднім прогнозом.

Поліпшення пов'язане з нарощуванням споживання в таких країнах, як США, Китай, Індія і Росія.

"Зростання обсягів споживання не буде відповідати збільшенню поставок", - сказав Маршалл.

"Пройде час, поки зменшаться величезні запаси нафти по всьому світу. На тлі додаткових обсягів нафти з Ірану ціни на нафту, як ми очікуємо, залишаться низькими протягом більш тривалого періоду, ніж раніше передбачалося", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!