На розробку штучного інтелекту IT-компанії виділили мільярд доларів

Субота, 12 грудня 2015, 17:42

Керівники відразу декількох найбільших IT-компаній повідомили про виділення в загальній складності 1 млрд доларів на потреби некомерційної організації OpenAI, яка займається розробкою штучного інтелекту на благо людства.

Про це повідомляє Російська служба ВВС.

Як зазначається,  серед жертводавців - генеральний директор Tesla Motors і SpaceX Ілон Маск, співзасновник Paypal Пітер Тіл, а також керівництво Amazon Web Services і індійського телекомунікаційного гіганта Infosys Tech.

При цьому керівництво самої OpenAI стверджує, що в найближчі роки витратить на дослідження лише малу частину цієї суми.

Як сказано на сайті організації, вона прагне "поставити штучний інтелект на службу всьому людству в цілому, без необхідності генерувати прибуток".

"Важко зрозуміти, яку користь може принести суспільству штучний інтелект рівня людського розуму, і в рівній мірі важко собі уявити, наскільки він може нашкодити суспільству у разі неправильного проектування або використання", - відзначають в OpenAI.

"Штучний інтелект повинен стати природним розвитком людського волевиявлення і зобов'язаний бути розповсюджений так широко, вільно і безпечно, як це тільки можливо", - автори розкривають свою думку.

У листопаді про своє бажання інвестувати мільярд доларів у штучний інтелект повідомило керівництво японського автоконцерну Toyota.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!