МВФ не перестане кредитувати Україну через "російський" борг

П'ятниця, 11 грудня 2015, 15:25

Наявність нереструктуризованого боргу України перед РФ в обсязі 3 млрд доларів не стане перешкодою для продовження співробітництва між Україною та МВФ у разі, якщо Україна й надалі виконуватиме умови спільної роботи і умови кредитування української економіки.

Про це в ході прес-конференції у Вашингтоні сказав заступник директора Департаменту МВФ з питань стратегії та політики Х'ю Бреденкамп, передає УНІАН.

"Все треба дивитися залежно від країни і кожного конкретного випадку. Однак якщо виконуються умови, які погоджені з нами, тоді Рада директорів може продовжувати політику кредитування країни", - сказав Бреденкамп.

Як повідомлялося, раніше агентство Bloomberg повідомило, що Міжнародний валютний фонд пом'якшив вимоги у своїй політиці кредитування країн, які мають боргові проблеми, в тому числі з суверенного боргу.

Таке рішення Фонду дозволить ряду країн, в першу чергу Україні, продовжити співпрацю з МВФ навіть за умови невиплати боргів, зокрема боргу України перед Російською Федерацією в розмірі 3 млрд доларів, який так і не був реструктуризований.

Україна і Комітет кредиторів 27 серпня досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд доларів, яка передбачає повне списання 3 млрд доларів, відстрочення платежів по тілу кредиту в сумі 8,5 млрд доларів на 4 роки, а також фіксування ставки купону за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

До периметру реструктуризації також увійшов кредит, отриманий Україною в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року.

Кредит був виданий з допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу, що прирівнює його до комерційного, однак російська сторона наполягає, що позика є міждержавною, оскільки покупцем облігацій був російський державний фонд.

14 жовтня більшість кредиторів підтримали запропоновані Україною умови обміну облігацій і прийняли умови обміну облігацій на нові папери з терміном погашення починаючи з 2019 року.

Російська сторона не прийняла умов України і не висувала своїх пропозицій щодо врегулювання боргового питання.

При цьому ключовий кредитор України - Міжнародний валютний фонд не раз закликав Київ і Москву розпочати прямі переговори щодо боргу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!