Порошенко: Україна виконала вимоги ЄС щодо антикорупційної прокуратури

Субота, 7 листопада 2015, 17:19

Україна виконала вимогу ЄС щодо обрання співробітників антикорупційної прокуратури.

Про це президент Петро Порошенко заявив в інтерв'ю передачі Conflict Zone, яка вийде в ефірі телеканалу DW 11 листопада, пишеНімецька хвиля

"Після критики з боку ЄС і представників українського громадянського суспільства було оновлено склад конкурсної комісії з обрання співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Наступного ж дня ми усунули цих людей з конкурсної комісії і включили тих, кого пропонував ЄС, включно з паном Кесслером (Джованні Кесслер - італійський юрист, гендиректор Європейського управління боротьби з шахрайством)", - заявив Порошенко. 

За його словами, головна мета - запровадити нову антикорупційну систему з 1 грудня.

"Ця система повинна мати довіру українського народу, української влади, наших європейських і американських партнерів", - зазначив президент.

Як відомо, раніш представництво ЄС в Україні закликало Україну вжити термінових заходів, щоб "відреагувати на обґрунтовані побоювання громадянського суспільства та експертів щодо формування конкурсної комісії з вибору антикорупційного прокурора".

Йдеться про чотирьох членів комісії, делегованих у серпні генеральним прокурором Віктором Шокіним. Генпрокурор делегував прокурорів, щодо частини з яких раніше лунали звинувачення у корупції.

У представництві ЄС наголосили, що конкурсна комісія має складатися з "незалежних і шановних членів, які мають повну довіру суспільства".

Попри заяви Порошенка про заміну членів комісії, на адресу яких лунала критика, 6 листопа вони взяли участь у засіданні комісії.

Як заявив секретар комісії Віталій Шабунін, "щонайменше троє з прокурорської "четвірки" брали участь у засіданні".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua