Харківський "Електроважмаш" втрачає до чверті обороту через офшори - ЗМІ

Субота, 7 листопада 2015, 12:36

Харківський державний завод "Електроважмаш" втрачає сотні мільйонів гривень надходжень від експортних контрактів через посередників в офшорних зонах, на яких осідають гроші.

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший.

Майже 70% експорту товарів, робіт, послуг завод здійснює через непрямі контракти. Близько 90% посередницьких контрактів укладено з двома британськими фірмами Pitfield Traders і ATG Overseas при тому, що більшість кінцевих споживачів продукції підприємства є резидентами Росії.

Згідно з даними комерційного реєстру Великобританії, компанія ATG Overseas зареєстрована на домініканську фірму West-East Plc. Директором є юрист Едвард Петр-Мірс. За даними британської газети The Guardian, він представляє одну з найбільших у світі імперій офшорних компаній, де він діє від імені анонімних клієнтів.

Друга британська компанія Pitfield Traders, з якою працює харківський "Електроважмаш", зареєстрована на юриста Роберта Харле. Він же є директором цієї фірми з капіталом у два фунти стерлінгів, тобто близько 60 гривень.

Згідно з митними базами, у січні 2015 року "Електроважмаш" продав британській фірмі продукції на суму еквівалентну 260 тисячам доларів. У тому ж місяці її перепродали російській компанії "Елмаш-ЛТО" за понад 320 тисяч доларів, тобто на чверть дорожче.

Схожа операція була у лютому. Тоді завод продав британській фірмі електродвигуни на 94 тисячі доларів. А російська "Елмаш-ЛТО" заплатила за них 115 тисяч, тобто на 20% більше.

Таким чином, "Електроважмаш" недоотримав 20-25%, які залишилися британській фірмі-посереднику, існування якої не дає жодного економічного зиску заводові.

 натиснути для збільшення

Чинний і вже колишній директори вважають, що в існуванні фірм-посередників немає нічого страшного.

"Це наші замовники і це не офшорні компанії. Вони вийшли на нас із замовленнями, і ми їм постачаємо нашу продукцію", - заявив виконувач обов’язків директора держпідприємства "Електроважмаш" Дмитро Костюк.

Журналісти "Схем" навідались до фірм-посередників за їхніми лондонськими офіційними адресами і переконалися, що це  просто місця масової реєстрації компаній з усього світу і жодних послуг, окрім юридичної адреси, вони не надають.

ДП "Електроважмаш" належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Це підприємство виробляє обладнання для багатьох видів електростанцій: гідро- та турбогенератори для теплових і атомних електростанцій. Другий основний вид продукції - тягове обладнання для тепловозів і електровозів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!