Держстат в жовтні зафіксував дефляцію

П'ятниця, 6 листопада 2015, 17:13

У жовтні 2015 року Державний комітет статистики зафіксував дефляцію 1,3%, після інфляції 2,3% у вересні.

Про це йдеться у повідомленні Держстату.

При цьому з початку року інфляція в Україні становила 39,5%.

Як наголошується, суттєвим фактором, що вплинув на показник інфляції у жовтні, було сезонне зниження цін на газ, що використовується для індивідуального опалення або комплексного споживання.

"У цілому за рахунок цього фактору природний газ подешевшав на 32,6%. У той же час на 49,1% підвищилися тарифи на опалення. Загалом це призвело до зниження цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 13,8%", - йдеться у повідомленні.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 8,3–5,1%) подорожчали яйця, цукор, овочі, сало. На 3,5-0,9% зросли ціни на молоко та молочні продукти, масло, продукти переробки зернових, фрукти, м’ясо птиці.

Водночас на 3,6-0,4% знизилися ціни на свинину, соняшникову олію, рибу та продукти з риби, рис, макаронні вироби, яловичину.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,5%, насамперед спричинено підвищенням цін на амбулаторні послуги на 1,0%. Крім того на 0,4% зросли ціни на фармацевтичну продукцію.

Зниження цін на транспорт у цілому на 0,6% пов’язано зі здешевленням перевезень залізничним пасажирським транспортом на 4,4%, палива та мастил на 1,0%, а також автомобілів на 0,4%.

Ціни у сфері зв’язку зросли на 1,7% головним чином за рахунок підвищення абонентної плати за користування телефоном на 14,7%.

Як повідомлялося, інфляція в Україні у вересні 2015 року з порівнянні з серпнем становила 2,3%.

Дані наводяться без урахування тимчасово окупованого Росією Криму і частини Донбасу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!