Уряд очікує зростання ВВП України в четвертому кварталі

П'ятниця, 6 листопада 2015, 14:33

Найбільше досягнення українського уряду протягом останнього року - це макроекономічна стабілізація в країні, і в 4 кварталі очікується зростання реального ВВП країни.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус в ході виступу на форумі SFA Society Ukraine в Києві, передає УНІАН.

"Найбільше досягнення уряду протягом останнього року - це макроекономічна стабілізація", - сказав Абромавичус.

Міністр нагадав про зростання залишків коштів на рахунках Держказначейства, стабілізації інфляції та курсу гривні, відновлення економіки.

"Ми очікуємо зростання ВВП України в четвертому кварталі цього року, реального ВВП", - додав він.

Також міністр підкреслив, що прогнози міжнародних фінансових організацій, за якими очікується зростання ВВП України наступного року на 2%, цілком реалістичні.

За словами міністра, економіка тримається на трьох стовпах - дерегуляція, приватизація та боротьба з корупцією.

Абромавичус нагадав про плани українського уряду потрапити в "топ-50 рейтингу Doing Business, для чого вже виконана половина з 212 пунктів плану дерегуляції.

З питання приватизації міністр підкреслив, що держава не є хорошим власником активів, і запевнив, що цей процес буде проходити відкрито та прозоро.

Що стосується боротьби з корупцією, то, як зазначив Абромавічус, неможливо викорінити корупцію без чистки лав чиновників. За його словами, МЕРТ вже скоротив 35% персоналу і до кінця року має намір скоротити ще 20%.

"2015 рік був роком макроекономічної стабілізації, а 2016 рік буде роком економічного зростання. Найгірше вже позаду, а уряд і центральний банк готові протистояти викликам", - резюмував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!