Україна отримає 136 мільйонів євро від Німеччини

Середа, 4 листопада 2015, 20:58

Німеччина виділить Україні 136 млн євро фінансової допомоги, з яких 48 млн євро - це безповоротні кошти.

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

Відповідний протокол підписали міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус та Директор департаменту двостороннього співробітництва Федерального Міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини Андреас Ґіс.

За результатами проведених переговорів, у 2015 році Німеччина надає Україні 136 млн євро в рамках двостороннього технічного та фінансового співробітництва. З цієї суми 88 млн євро буде виділено на проекти фінансового співробітництва як позики, а 48 млн євро - на проекти технічної допомоги як безповоротні кошти.

"Ця суттєва підтримка з боку німецького уряду - свідчення того, що Німеччина вірить у майбутній успіх наших реформ", - заявив у ході підписання протоколу Абромавичус.

"Німецький уряд швидко зреагував в умовах кризи, усвідомлюючи ті надзвичайні виклики, з якими Україна стикається в останні роки. Минулого року допомогу з німецької сторони було збільшено в 3 рази до 96 млн євро, а цього року ми провели перемовини про суму - 136 млн євро", - сказав Ґіс.

У рамках техдопомоги Німеччина виділить 1,5 млн євро для підтримки Консультаційного фонду з питань структурної та регуляторної політики, 6 млн євро для підтримки реформи децентралізації та 4 млн євро на урбаністичний розвиток міст. Ще 3,55 млн євро буде виділено на муніципальну програму захисту клімату в Чернівцях.

Іншим важливим напрямком для обох сторін визначено співпрацю в енергетичній сфері. Уряд ФРН зобов'язався виділити 2 млн євро на реформу в галузі енергоефективності.

Сприятиме Німеччина і проведенню реформ у таких галузях як підтримка підприємництва, дерегуляція, стимулювання розвитку торгівлі та державні закупівлі. Зокрема, Німеччина виділить 10 млн євро для фінансування аграрного сектору.

"Також ми погодили надання кредитних гарантій Україні у розмірі 500 млн євро через Німецький державний банк розвитку (KfW). 300 млн євро з цієї суми будуть використані на відновлення пошкодженої інфраструктури в результаті військових дій на території України, поставки товарів і заходи з підвищення енергоефективності", - відзначив Абромавичус.

Цього року уряд Німеччини вже надав 33 млн євро на проекти двостороннього технічного та фінансового співробітництва.

Загалом з 2002 року обсяг технічного та фінансового співробітництва між Україною та ФРН становить близько 325 млн євро. Наступні переговори щодо продовження співпраці з урядом Німеччини заплановано на 2016 рік.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!