Путін запровадив санкції проти Туреччини

Субота, 28 листопада 2015, 20:40

Президент РФ підписав указ "Про заходи щодо забезпечення національної безпеки РФ і захист громадян РФ від злочинних та інших протиправних дій і про застосування спеціальних економічних заходів щодо Турецької Республіки".

Як повідомляє прес-служба Кремля увечері в суботу, 28 листопада, згідно з указом, на території РФ тимчасово вводяться: заборона або обмеження ввезення на територію РФ окремих видів товарів, країною походження яких є Туреччина, заборона або обмеження для організацій, що знаходяться під юрисдикцією Туреччини на виконання ними окремих видів робіт (послуг) на території РФ.

Також передбачається заборона для роботодавців, замовників робіт (послуг), на залучення з 1 січня 2016 року для здійснення трудової діяльності, виконання робіт працівників з числа громадян Туреччини, які не перебувають у трудових або цивільно-правових відносинах з даними роботодавцями / замовниками робіт станом на 31 грудня 2015 року. 

"Установити, що туроператорам і турагентам належить утримуватися від реалізації громадянам Російської Федерації туристського продукту, що передбачає відвідування території Туреччини", - зазначено в указі.

Також від 1 січня 2016 року призупиняється дія закону про безвізовий режим для громадян Туреччини, "за винятком громадян, які мають дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на проживання на території РФ, а також громадян, які направляються на роботу в диппредставництва та консульські установи Туреччини на території РФ та членів їх сімей ".

Як відомо, 24 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження.

Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація. Пілот і штурман катапультувалися, один з них загинув, іншого врятували.

Турецькі військові показали дані радіолокатора, які свідчать про те, що російський бомбардувальник Су-24 порушував повітряний простір Туреччини.

Згодом Путін виступив з низкою звинувачень на адресу Туреччини. 

"Ми вважаємо абсолютно незрозумілими зрадницькі удари в спину від тих, у кому ми вбачали партнерів і союзників у антитерористичній боротьбі", - заявив Путін та заявив, що чекає від Туреччини вибачень та навыть відшкодування за Су-24.

"Ми досі не чуємо вибачень від вищого політичного рівня Туреччини, ні пропозицій з відшкодування шкоди і збитків, ні обіцянки покарати злочинців за вчинений злочин", - вказав Путін.

Він зазначив, що "складається враження, що турецьке керівництво свідомо заганяє російсько-турецькі відносини в глухий кут". 

Окрім того Путін назвав Туреччину "поплічником терористів"

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!