Заборона РФ на імпорт не вплине на український АПК - міністр

Четвер, 19 листопада 2015, 15:08

Ембарго на імпорт української сільськогосподарської продукції не вплине на розвиток українського аграрного сектору.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, повідомляє прес-служба відомства.

"Все, що треба було зробити для "розвитку" торгівельних стосунків між нашими країнами, Росія вже зробила раніше, частково ще до загострення ситуації на сході, запроваджуючи обмеження на імпорт широкого спектру продукції, починаючи від цукру і кондитерських виробів і закінчуючи овочами, м’ясною і молочною продукцією", - зазначив міністр.

За його словами, політика економічного тиску на Україну є постійною і цілеспрямованою.

За словами Павленка, аграрії і підприємства харчової промисловості змушені були диверсифікувати ринки, значні зусилля до цього докладало і міністерство.

Тільки протягом останніх місяців прийнято рішення про допуск на ринок Китаю продукції молокопереробної промисловості, Ізраїлю – харчового яйця, Єгипту – м’яса птиці.

"Ми свідомо й послідовно здійснювали переорієнтацію нашої продукції на інші ринки. І ця робота вже має результат. Як наслідок, структура експорту української аграрної і харчової продукції суттєво змінилась. Основним ринком є країни Азії, на які припадає близько 47% експорту, до країн ЄС експортується 26%, на африканські країни припадає 14%, і на країни СНД - 11%. Натомість РФ не входить навіть до першої десятки країн-імпортерів аграрної продукції. При цьому зменшення товарообігу України та РФ лише протягом 2015 року перевищило 70%", - повідомив Павленко.

"За 9 місяців 2015 року товарообіг із РФ становив 405 млн доларів, при цьому експорт знизився на 75% до 222 млн доларів, імпорт - на 64% до 183 млн доларів. Основними експортними товарами за цей період були м'ясо і субпродукти, какао-паста, вина, екстракти та концентрати із кави і чаю, сіль, продукти переробки плодів та овочів", - зазначив міністр.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua