Абромавичус обіцяє ринкові зарплати на держпідприємствах

Четвер, 12 листопада 2015, 15:52

Керівники державних підприємств зможуть отримувати ринкові заробітні плати з прив’язкою її розміру до результатів роботи підприємства.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Як зазначається, уряд зможе залучити до держпідприємств керівників найвищого класу з приватного сектору.

Крім того, зміни до постанови КМУ № 859 відкривають можливість платити керівникам держпідприємств ринкову зарплату та прив’язати її розмір до результатів роботи підприємства та самого керівника.

"Держава, як акціонер, готова платити ринкові зарплати топ-менеджерам, але вони повинні їх заробити. Чесні та професійні керівники здатні окупити свою ринкову зарплату, як ми це бачимо, наприклад, в "Укргазвидобуванні", - відзначив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

За нової системи загальний розмір річної винагороди керівників держпідприємств буде наближений до ринкового рівня в приватному секторі України. При цьому, оклад становитиме 25% від загальної річної винагороди, а премія - до 75%.

Ухвалені зміни стосуються безпосередньо унітарних державних підприємств, а також слугуватимуть орієнтиром для встановлення винагороди керівникам державних акціонерних компаній.

На першому етапі в унітарних державних компаніях заробітну плату керівникам буде встановлювати профільне міністерство, а після внесення змін до законодавства, повноваження буде передано до новостворених наглядових рад.       

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua