У ЄК закликали Київ і Москву негайно почати виконувати "зимовий пакет"

П'ятниця, 9 жовтня 2015, 20:06

Віце-президент Європейської комісії Марош Шевчович направив листи міністрам енергетики України та Росії із закликом негайно розпочати виконання домовленостей, досягнутих щодо постачання російського газу Україні в рамках "зимового пакету".

У цьому зв'язку він також зробив відповідну заяву, повідомили УНІАН в п'ятницю в Брюсселі в офісі Шевчовича.

Віце-президент нагадав, що 25 вересня в Брюсселі був парафований обов'язковий протокол про умови поставок газу з Росії в Україну.

"Я вітаю той факт, що минулого тижня домовленості були також схвалені главами держав України та Російської Федерації в рамках переговорів в Нормандському форматі. У п’ятницю, зважаючи на це рішення, я направив листи міністрам енергетики Росії та України із закликом до сторін розпочати виконання домовленостей без будь-яких подальших затримок", - заявив він.

На переконання Шевчовича, це "особливо важливо" з огляду на наближення зимового періоду та необхідність подальшого заповнення українських підземних сховищ до кінця жовтня, щоб забезпечити безпечну доставку газу українським споживачам, а також безпечний транзит в ЄС.

"Я, як і раніше, впевнений, що сторони будуть дотримуватися своїх зобов'язань, взятих в рамках обов'язкового протоколу. Європейська комісія готова сприяти обом сторонам у повній реалізації обов'язкового протоколу, продовжуючи грати свою роль посередника у цьому тристоронньому процесі", - наголосив він.

За словами віце-президента, Європейська комісія допомогла за останні кілька місяців мобілізовувати необхідне фінансування для закупівлі газу в Україну і буде продовжувати ці зусилля протягом найближчих місяців.

Як повідомлялося, голова "Газпрому" Олексій Міллер у п’ятницю заявив про досягнення з НАК "Нафтогаз України" домовленості про здійснення 9 жовтня попередньої оплати за постачання газу в жовтні, що дозволить почати імпорт російських вуглеводнів до України з 12 жовтня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!