У Абромавичуса пояснили зростання інфляції у вересні

Четвер, 8 жовтня 2015, 16:44

Міністерство економічного розвитку та торгівлі вважає головними факторами зростання інфляції у вересні - сезонність та адміністративні рішення.

Про це йдеться у аналітичному звіті відомства.

Як зазначається, головними факторами зростання цін у вересні стали: відкладений девальваційний вплив.

 натисніть для збільшення

"Підвищення цін на одяг та взуття на 18,3 % було зумовлено, внаслідок методологічних особливостей обрахунку цін на теплий одяг, реалізацією накопиченого девальваційного потенціалу (частка імпортної складової у структурі роздрібного товарообороту одягу і взуття у І півріччі 2015 р. становила 48,7 %)", - йдеться у звіті.

Крім того, головним фактором Мінекономіки називає і сезонне подорожчання окремих видів продукції продовольства, зокрема м'яса та м'ясопродуктів - на 1,1 %; молока, сиру та яєць - на 3,1 %; овочів - 6,2 %.

 натисніть для збільшення

Окрім сезонного чинника на дану групу товарів впливало також зростання витрат на їх виробництво, йдеться у звіті.

Також, відомство називає і адміністративні рішення, які призвели до зростання цін/тарифів на послуги ЖКГ, головним чином через підвищення тарифів на електроенергію на 24,9 %, в той час, як тарифи на природний газ у вересні не підвищувались (за січень-вересень зросли у 5,5 раза).

Крім того, підвищення цін алкогольні напої та тютюнові вироби на 2,2 %, що обумовлено підвищенням 1 вересня розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.

Як зазначається, Мінекономіки очікує у жовтні - грудні продовження тенденції незначного зростання цін, що буде обумовлено збільшенням соціальних виплат і підвищенням тарифної складової у ЖКГ, зокрема, на гарячу воду та опалення у жовтні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що рівень інфляції за 12 місяців виявився найвищим за останні 20 років.

Як відомо, інфляція в Україні у вересні 2015 року з порівнянні з серпнем становила 2,3%.

Нагадаємо, базова інфляція в Україні в серпні порівняно з попереднім місяцем прискорилася до 1,2% з 0,8%, зафіксованих у липні порівняно з червнем.

Крім того, Міжнародний валютний фонд прогнозує інфляцію в Україні на рівні 50% в 2015 році і 14,2% в 2016 році.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!