Суди блокують справу про викрадення 2 мільярдів з Аграрного фонду

Середа, 7 жовтня 2015, 18:50

Печерський районний суд повернув прокурору обвинувальний акт відносно екс-голови Аграрного фонду Олександра Кірюка та колишнього першого заступника голови НБУ Бориса Приходька, які фігурують у справі про розкрадання 2 мільярдів гривень з Аграрного фонду.

Про це йдеться в ухвалі суду від 26 серпня 2015 року.

Так, Печерський районний суд прийняв рішення про повернення прокурору обвинувального акту відносно екс-голови Аграрного фонду Олександра Кірюка та колишнього першого заступника голови НБУ Бориса Приходька.

Це, як зазначається в документі, унеможливлює призначення провадження до судового розгляду.

Виходячи із змісту ухвали, обвинувальний акт суд повернув представникам прокуратури з формальних причин.

У свою чергу, Генпрокуратура звернулася до Київського Апеляційного суду із скаргою на ухвалу Печерського суду. Розгляд відповідної справи повинен відбутися 9 жовтня 2015 року о 9.30.

Нагадаємо, у лютому 2014 року, за кілька днів до капітуляції режиму Януковича, керівництво Аграрного фонду розмістило трохи більше 2 млрд гривень на депозитних рахунках "Брокбізнесбанку". Він на той час належав наближеному до "Сім’ї" бізнесмену Сергію Курченку. Через декілька тижнів після цього у банк ввели тимчасову адміністрацію.

Тоді у власності Аграрного фонду були тільки облігації. Спочатку був організований їх викуп Брокбізнесбанком за рахунок отриманого від Нацбанку рефінансування. А далі Аграрний фонд, всупереч статуту і без дозволу Мінагрополітики, розмістив ці кошти на депозитному рахунку банку.

Отримані 2 мільярди службові особи "Брокізнесбанку" витратили на погашення фіктивних боргів банку.

Брокером операцій з цінними паперами Аграрного фонду, як уже писала ЕП, було ТОВ "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU), співвласницею якого була голова НБУ Валерія Гонтарєва.

Генеральною прокуратурою за згаданими фактами розслідується кримінальне провадження щодо вчинення за попередньою змовою групою осіб під керівництвом Сергія Курченка протиправного заволодіння майном ПАТ "Аграрний фонд" на суму понад 2 млрд грн.

Злочин кваліфіковано як такий, що передбачає позбавленння волі до 12 років та конфіскацію майна.

Стосовно окремих фігурантів розслідування – екс-заступника голови НБУ Бориса Приходька та екс-керівника Аграрного фонду Олександра Кірюка - Генеральною прокуратурою у липні цього року  підготовлено обвинувальний акт, який було направлено до суду.

Щодо решти осіб, які брали участь у вчиненні злочину  - розслідування продовжується.

Як відомо, Приходька було затримано ще влітку минулого року. Тоді суд його арештував, визначивши розмір застави у 200 млн гривень. Пізніше Приходько опинився на свободі.

Нагадаємо також, що Приходько також фігурує в смс-переписці оголошеного в розшук скандального Голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка, яку опублікував радник міністра МВС Антон Геращенко.

Переписка містила конкретні прохання щодо результатів вирішення справ. Так, одне з повідомлень містило прохання щодо встановлення домашнього арешту для Бориса Приходька.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!