Після Майдану Калєтнік вивів до Росії десятки мільйонів

Середа, 28 жовтня 2015, 17:14

Колишній керівник митниці та екс-віце-спікер парламенту Ігор Калєтнік після втечі команди Віктора Януковича вивів з України 7 млн доларів (в еквіваленті - понад 66 млн гривень).

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 30 вересня 2015 року, повідомляє "Перша інстанція".

Згідно з цим рішенням, співробітникам Національного банку України було доручено провести позапланову виїзну перевірку в "Райффайзен Банк Аваль".

Клопотання про проведення цієї ревізії в суд подала Генеральна прокуратура. Представники Головного слідчого управління ГПУ пояснювали, що ці дані допоможуть у розслідуванні про незаконне збагачення колишнього першого заступника глави Верховної Ради Ігоря Калєтніка.

За даними слідства, Калєтнік "в період 2011-2014 років, займаючи посади в державних органах влади, задекларував і отримав загальну суму сукупного доходу, який явно перевищує дохід держслужбовця, а походження значних сум коштів не підтверджується декларантом, що дає підстави говорити про їх незаконне походження".

Як випливає з судових документів, в ході розслідування було встановлено, що Калєтнік і його близькі родичі здійснювали великі фінансові операції через рахунки в банках "Райффайзен Банк Аваль".

Зокрема, з'ясувалося, що після втечі команди Януковича з України, Калєтнік і його близькі перевели до Росії великі суми.

Так 17 березня 2014 року з рахунку Калєтніка в "Райффайзен Банку Аваль" на рахунок його родича (ім'я не вказано) в ZAO RAIFFEISENBANK (Москва) був здійснений переказ на суму 6,923 млн доларів (у гривневому еквіваленті - 66,47 млн гривень). Призначення платежу - допомога родичам.

Гроші перекладала довірена особа Калєтніка (ім'я не вказано) на підставі довіреності, виданої на її ім'я 14 лютого 2014 року.

Слідство встановило, що ця ж довірена особа 14 березня 2014 року перевела зі свого рахунку, відкритого в "Райффайзен Банк Аваль", на рахунок вже згаданого вище "родича Калєтніка " 957,556 євро (у гривневому еквіваленті - 12,65 млн гривень).

Для з'ясування обставин кримінального злочину, кола осіб, причетних до його скоєння прокуратура попросила провести позапланову виїзну перевірку "Райффайзен Банк Аваль".

Суд визнав за необхідне задовольнити клопотання.

Тепер ревізори повинні з'ясувати, чи було порушено законодавство при здійсненні за дорученням зазначених клієнтів операцій з переказу валютних цінностей за межі України з зазначених рахунків, а також дотримання достовірності та встановленого порядку формування та подання в Нацбанк і його територіальних управлінь звітності про зазначені валютні операції, пише видання.

Проведення перевірки доручено співробітникам Національного банку України.

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура отримала доступ до рахунків Калєтніка. Було встановлено, що сім'я Калєтніка, в 2011-2014 роках отримувала значні суми, походження яких не встановлено.

Як повідомлялося, у листопаді 2014 року Генеральна прокуратура вдкрила проти Калєтніка справу за підозрою в отриманні 8 млн доларів хабара.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"