Україна повторно оголосила конкурс на розробку Юзівського родовища

Середа, 28 жовтня 2015, 13:27

Після виходу компанії Shell з проекту влада хоче залучити нового інвестора до роботи на одному з найбільших газових родовищ в Європі.

Про це пише "ЛігаБізнесІнформ".

Як повідомляє видання, площа Юзівської ділянки становить майже 8000 км кв., а прогнозні запаси газу оцінюються в 4,1 трлн кубометрів.

"Новий конкурс став несподіванкою. Тим більше, що з проекту не вийшла скандально відома компанія СПК-Геосервіс, яку ЗМІ пов'язують з оточенням колишнього президента Віктора Януковича", - йдеться в статті.

Видання вказує, що ця структура отримала по 5% в Юзівському проекті і ще стільки ж в розробці іншого великого сланцевого родовища - Олеської площі на Заході України.

"За місяць до оголошення нового конкурсу з Юзівської ділянки в СПК-Геосервіс несподівано помінялися власники. Тепер замість українських геологів компанією володіє маловідомий офшор з Кіпру. У Міненерго запевняють, що СПК-Геосервіс вже підписала договір про вихід з угоди про розподіл продукції, і виключення компанії з проекту лише питання часу", - пише Ліга.

27 жовтня 2015 року в газеті Урядовий кур'єр з'явилося оголошення Надра Юзівської про проведення відбору інвестора для розробки газової площі в рамках УРП.

Примітно, що конкурс був оголошений саме Надра Юзівською, а не Державною службою геології та надр, як це було в 2012 році, пишен видання.

Формально це означає, що компанія залишиться учасником нової УРП з новим інвестором.

"Порядок проведення та умови конкурсу були узгоджені Міжвідомчою комісією з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції на засіданні 12 жовтня 2015", - йдеться в повідомленні прес-служби Надра України.

Засновники Надра Юзівської не змінилися. 10% компанії, все також, належать СПК Геосервіс, решта 90% - Надра України. А от власники самої СПК Геосервіс повністю змінилися.

Якщо раніше власниками компанії були вже згадані Сергій Стовба, Ігор Попадюк і Оксана Хрящевська, то місяць тому 100% статутного капіталу компанії перейшли маловідомої кіпрської компанії Plast Trading Limited.

Кому належить кіпрська компанія невідомо. Plast Trading Limited була зареєстрована в червні 2008 року і з тих пір не була помічена в якихось нафтогазових проектах.

Тим не менш, про причетність офшорки до України свідчить те, що Plast Trading в 2010 році зареєструвала представництво в Києві по вулиці Патріса Лумумби 6/1.

У Надра України запевняють, що СПК-Геосервіс буде незабаром повністю виключена з проекту і поступиться свою частку заданої на конкурсі інвестору.

Як пише видання, залучити нового інвестора для освоєння сланцевого Юзівського родовища буде не просто. Заважає відразу ряд вагомих причин: бойові дії, які можуть поновитися на Сході, кон'юнктура ринку і нестабільність у податковому законодавстві.

Нагадаємо, у середині 2012 року Україна провела два конкурси на розробку найбільших у країні родовищ із запасами нетрадиційного (сланцевого) газу - Юзівської і Олеської площ.

Переможцем за першому ділянці стала британо-нідерландська Royal Dutch Shell, по другому - американська корпорація Chevron. Обидві компанії через півтора року підписали угоди про розподіл продукції з державою і планували в 2014 році приступити до освоєння родовищ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!