Всі лісгоспи України можуть об'єднати в одну держкомпанію

Понеділок, 19 жовтня 2015, 20:02

Державне агентство лісового господарства має намір об'єднати всі лісогосподарські підприємства і створити таким чином одну держкомпанію, яка не підлягатиме приватизації.

Про це повідомив голова Держлісагентства Олександр Ковальчук під час колегії в Міністерстві аграрної політики і продовольства, передає УНІАН.

"Ми ініціюємо створення нового державного підприємства лісового господарства України, яке створене з урахуванням концепції реформування лісового та мисливського господарства України за рішенням Держлісагентства", - сказав він.

Ковальчук додав, що створення підприємства передбачає ліквідацію всіх лісгоспів і формування на їхній базі філій нової компанії. Ця компанія буде віднесена до списку підприємств, які не підлягають приватизації, а її директор і головні фахівці будуть призначені за відкритим конкурсом.

Новій держкомпанії також будуть передані функції охорони лісу. При цьому вона не буде фінансуватися з державного бюджету.

"Ми плануємо відмову від бюджетного фінансування для новоствореної лісогосподарської структури", - сказав він.

Як повідомлялося, Держлісагенство також має намір ввести обов'язковий електронний облік деревини для всіх лісокористувачів, щоб припинити тіньову торгівлю лісом.

За даними відомства, у зв'язку з недосконалим обліком в Україні зростає потенціал торгівлі деревиною. Обсяг тіньового ринку становить близько 20%, або 2 млрд доларів. Тобто при загальній річній рубці в 14-15 млн кубометрів обсяг "чорного" лісу сягає 3 млн кубометрів.

В управлінні Держлісагентства знаходяться 74% лісів країни. Решта 26% належать іншим лісокористувачам, які, за офіційними даними, в рік вирубують близько 1,5 млн кубометрів лісу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!