Компанія російського мільярдера купила нафтогазові активи в Норвегії

Четвер, 15 жовтня 2015, 09:12

Німецький енергетичний концерн E.on за 1,4 мільярда євро продав компанії DEA свій підрозділ, що займається видобутком нафти і газу в норвезькій частині Північного моря.

Про це повідомила в середу, 14 жовтня, компанія DEA в Гамбурзі, передає "Німецька хвиля".

З нинішнього року DEA належить зареєстрованій у Люксембурзі компанії LetterOne, яка була створена власниками "Альфа-груп" на чолі з російським мільярдером Михайлом Фрідманом. Угоду повинні схвалити антимонопольні органи Норвегії та Євросоюзу.

У E.on сподіваються, що угода допоможе концерну реалізувати нову стратегію розвитку, заявив член правління Міхаель Зен.

За його словами, концерн також вивчає можливість продажу підрозділу, що займається видобутком нафти і газу в британській частині Північного моря.

В результаті відмови від атомної енергетики в Німеччині E.on зіткнувся з серйозними проблемами. У майбутньому компанія має намір сконцентруватися на альтернативній енергетиці, експлуатації енергомереж та послугах в енергетичній сфері.

За даними DEA, завдяки угоді компанія зможе збільшити в Норвегії щоденний видобуток вуглеводнів майже вдвічі - до 75 тисяч барелів нафтового еквівалента.

DEA займається геологорозвідкою і видобутком газу і нафти в багатьох країнах світу, у тому числі в Єгипті, Данії, Великобританії, Алжирі та Туркменістані.

Примітно, що лише нещодавно стало відомо про продаж компанією DEA своїх газових родовищ, які також розташовані в Північному морі, але в акваторії Великобританії.

Причиною продажу компанією своїх родовищ у цьому разі була дія санкцій ЄС проти Росії, які були запроваджені через анексію Криму та політику Москви у конфлікті на Донбасі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!