ЄС виділить 295 мільйонів на будівництво газопроводу між Литвою і Польщею

Субота, 10 жовтня 2015, 16:36

Євросоюз виділить 295,4 млн євро фінансової допомоги на будівництво магістрального газопроводу між Литвою і Польщею GIPL.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на польське держагентство новин PAP.

На підписанні договору щодо фінансування в Брюсселі 15 жовтня буде присутнім голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, президент Литви Даля Грібаускайте, прем'єри Латвії Лаймдота Страуюма, Естонії - Тааві Рийвас та Польщі - Ева Копач.

Допомога ЄС становитиме близько 53% вартості проекту, яка становить 558 млн євро. Будівництву газопроводу між Литвою і Польщею протяжністю 534 км Єврокомісія торік привласнила статус найбільш пріоритетного проекту.

За неофіційними даними агентства BNS, на Литву припаде близько 85 млн євро фіндопомоги ЄС, однак частину цієї суми буде виплачено як компенсацію Польщі, яка фінансує проект в даний час.

Литовська Amber Grid інвестує в проект на території Литви 136 млн євро, з них 80,3 млн євро планувала отримати з фондів Євросоюзу.

Рішенням Агентства зі співпраці регулюючих органів в енергетиці Литва компенсує Польщі 54,9 млн євро за проект, Латвія - 29,4 млн євро, Естонія - 1,5 млн євро.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!