Україну влаштовують запропоновані РФ умови постачання газу - "Нафтогаз"

П'ятниця, 25 вересня 2015, 19:33

Україна вважає, що запропоновані РФ умови поставок газу можуть розглядатися як основа для тристоронньої зобов'язувальної проміжної угоди.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі НАК "Нафтогаз України".

Водночас, українська сторона звертає увагу, що для досягнення компромісу необхідно підписати не лише доповнення до контракту між "Нафтогазом України" і "Газпромом", але і міжурядовий протокол Україна-ЄС-РФ.

"Ці рішення значною мірою залежать від дій урядів України, Росії і ЄС", - зазначили в "Нафтогазі України".

Так, уряд України має гарантувати надійність транзиту газу до ЄС, уряд Росії - незмінність "знижки" на газ до кінця першого кварталу 2016 року. Також необхідна фінансова підтримка з боку ЄС для закупівлі газу Україною.

За словами джерела агентства "Інтерфакс-Україна" в українській переговорній делегації, головні побоювання полягають у тому, що у міністра енергетики РФ Олександра Новака може не виявитися повноважень для підписання протоколу.

"Підпис Новака без необхідної авторизації не забезпечує угоди і не дасть гарантій, що взимку ціну не буде змінено", - резюмував співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, напередодні уряд РФ затвердив розмір знижки на російський газ у розмірі 24,6 долара за 1 тисячу кубометрів до контрактної ціни в 252 долара за тисячу кубометрів, що означає, що Україна, за бажання, зможе купувати російський газ у четвертому кварталі за 227,4 долара за тисячу кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua