НБУ відніс банк Жеваго до категорії неплатоспроможних

Четвер, 17 вересня 2015, 20:35

Нацбанк прийняв постанову "Про віднесення ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних".

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як зазначається, НБУ наголошує, що 93,2% (234 тисячі осіб) усіх вкладників ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізосіб суму 200 тис. грн.

Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом, йдеться у повідомленні.

"Ми дуже довго працювали над програмою фіноздоровлення як з менеджментом цього банку, так і з мажоритарним акціонером – Костянтином Жеваго. Банк сім місяців перебував у проблемному стані. Із 17 серпня зазначений банк перейшов на звичайний режим роботи", – заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

За її словами, Нацбанк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку.

"Коли акціонер не виконав свої зобов’язання - ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним та переданий до Фонду", - зазначила вона.

За словами Гонтаревої, левова частка активів банку була пов'язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера.

"Коли довелося розраховуватися з боргами та продавати активи - акціонер у встановлений термін цього не зробив. Хочу вас запевнити, що цей банк не є системним, а його віднесення до категорії неплатоспроможних не становить загрози стабільності банківському сектору країни", - зауважила Гонтарева.

Як відомо, Київський апеляційний господарський суд зобов'язав банк "Фінанси та Кредит" повернути Аграрній біржі незаконно акумульовані 32,5 млн гривень.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!