Рада денонсувала угоду з РФ про добудову енергоблоків ХАЕС

Середа, 16 вересня 2015, 12:15

Верховна Рада денонсувала угоду між Україною і Російською Федерацією щодо добудови третього і четвертого блоків Хмельницької атомної електростанції.

За законопроект № 2472а проголосували 234 народних депутатів.

Прийняти це рішення Раді вдалося лише з четвертої спроби, перші три голосування набрали 210, 220 і 222 голоси. Фракції "Опозиційного блоку", "Відродження" і "Волі народу" не голосували.

Також Рада анулювала закон про розміщення, проектування та будівництво цих енергоблоків, за це проголосували 230 людей.

Як повідомлялося, влада України раніше заявила про намір відмовитися від співпраці з РФ при будівництві третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в жовтні поточного року поставив НАЕК "Енергоатом" завдання прискорити завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами. Серед можливих учасників добудови енергоблоків може виступити Skoda.

У жовтні 2013 року Кабмін затвердив скоригований проект будівництва ЛЕП напругою 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій, збільшивши його загальну кошторисну вартість в 2,9 разу - до 4,847 млрд гривень.

Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

На початку жовтня 2010 року Сбербанк Росії повідомив "Енергоатом" про готовність надати кредит на 1 млрд доларів на проведення першочергових робіт із завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС строком на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти в проект не менше 15% вартості.

У початкових пропозиціях російської сторони з кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низьку процентну ставку.

ДП "НАЕК "Енергоатом" в травні 2011 року заявило, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!