У Абромавичуса хочуть створити титановий держхолдинг

Неділя, 9 серпня 2015, 14:25

Україна може повернутися до планів створення державного титанового холдингу.

Про це повідомив старший радник міністра економічного розвитку і торгівлі та керівник цільової команди з реформи держпідприємств Адомас Аудіцкас, передає "Інтерфакс-Україна".

"Мінекономрозвитку вивчає можливість створити титанову холдингову компанію. Поки що ми не маємо всіх відповідей, але скоро їх отримаємо", - написав він у ході веб-конференції.

Відповідаючи на інше питання, Аудіцкас зазначив, що до складу такого холдингу може увійти підконтрольне державі, але перебуває в процесі банкрутства ПАТ "Сумихімпром", яке Фонд держмайна хотів продати.

"Мінекономрозвитку зараз проводить аналіз доцільності створення холдингової компанії для підприємств титанової промисловості. За результатами цієї роботи може бути прийнято рішення про включення "Сумихімпром" до складу цієї холдингової компанії", - написав радник міністра.

Аудіцкас додав, що в даний час державна "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", що володіє Іршанським і Вільногірським гірничо-металургійним комбінатом по видобутку титанової сировини - ільменіту, працює над стратегією і готується до корпоратизації.

"І там буде проведено міжнародний аудит", - додав керівник цільової команди з реформи держпідприємств.

Відповідаючи на питання про долю "Заводу порошкової металургії" (Бровари Київської обл.), Аудіцкас вказав, що поки в планах міністерства залишити підприємство у власності держави.

"Зараз міністерство шукає нового керівника для цього підприємства, який запропонує план розвитку компанії", - повідомив старший радник міністра.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ДП "ОГХК") почало фактичну діяльність з серпня 2014 року, коли урядом України було прийнято рішення про передачу йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.

До останнього часу плани створення титанового холдингу в Україні за участю держактивів активно просувала Group DF, що об'єднує активи українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.