Російська електроенергія для України у серпні подорожчає на 6,5%

Середа, 5 серпня 2015, 18:13

Україна, яка відновила після двох місяців перерви імпорт електроенергії з Росії, у серпні буде купувати її на 6,5% дорожче, ніж у травні 2015 року.

Про це йдеться у постанові Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг від 31 липня 2015 року.

Згідно з документом, НКРЕКУ встановила для держкомпанії "Енергоринок", оператора оптового ринку електроенергії України, ціну закупівлі електроенергії у серпні від держкомпанії "Укрінтеренерго", що здійснює її імпорт з Росії, в розмірі 900 грн за 1 МВт/год, що на 6,5% вище від травневої ціни.

Водночас міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин в коментарі УНІАН підтвердив плани щодо закупівлі електроенергії в РФ через дефіцит власних енергопотужностей в Україні.

"Будемо купувати електроенергію в Росії, у нас зараз не вистачає потужностей. Вуглегірську ТЕС знову бомбили", - сказав Демчишин.

Також міністр нагадав, що тариф на імпорт електроенергії з РФ розраховується за формулою, що базується на середній ціні електроенергії теплових електростанцій України за минулий місяць.

За словами Демчишина, імпортувати електроенергію з Росії на сьогодні для України вигідно, оскільки вартість теплової генерації у серпні становить близько 95 копійок за кВт/год.

Крім того, міністр зазначив, що дисбаланс в енергосистемі України не повинен вплинути на поставки електроенергії в Крим.

Україна на сьогодні, за словами Демчишина, продає електроенергію в Крим по 1,12-1,17 грн за кВт/год.

Держкомпанія "Енергоринок", як зазначив Демчишин, з початку 2015 року заробила близько 300 млн гривень від імпорту електроенергії з Росії та експорту електроенергії в Крим.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!