Раді пропонують денонсувати угоду з РФ про добудову енергоблоків ХАЕС

Вівторок, 4 серпня 2015, 13:04

Кабінет міністрів вніс у Верховну Раду законопроект згідно з яким пропонується денонсувати угоди між Україною і Російською Федерацією щодо добудови третього і четвертого блоків Хмельницької атомної електростанції.

Законопроект № 2472а зареєстрований у Верховній Раді у вівторок.

Текст документу поки відсутній.

Як повідомлялося, влада України раніше заявила про намір відмовитися від співпраці з РФ при будівництві третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в жовтні поточного року поставив НАЕК "Енергоатом" завдання прискорити завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС з європейськими партнерами. Серед можливих учасників добудови енергоблоків може виступити Skoda.

У жовтні 2013 року Кабмін затвердив скоригований проект будівництва ЛЕП напругою 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій, збільшивши його загальну кошторисну вартість в 2,9 разу - до 4,847 млрд гривень.

Україна і РФ 9 червня 2010 року підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачав, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

На початку жовтня 2010 року Сбербанк Росії повідомив "Енергоатом" про готовність надати кредит на 1 млрд доларів на проведення першочергових робіт із завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС строком на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти в проект не менше 15% вартості.

У початкових пропозиціях російської сторони з кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низьку процентну ставку.

ДП "НАЕК "Енергоатом" в травні 2011 року заявило, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!