Росія запровадить ембарго на продукти з України з 1 січня

Понеділок, 24 серпня 2015, 19:31

З 1 січня 2016 року почне діяти продовольче ембарго РФ щодо України, якщо Москві не вдасться домовитися зі своїми партнерами про додаток до договору про зону вільної торгівлі Україна-ЄС.

Про це заявив глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв, повідомляє російський Інтерфакс.

"Має бути прийнято юридично зобов'язуючу угоду трьома сторонами, або як якийсь додаток до договору про ЗВТ Україна-ЄС, або в якості окремого документа, в якому було б прописано юридично зобов'язуюче зняття наших ризиків, пов'язане з техрегулювання, ветеринарним і фітосанітарним контролем, з митним регулюванням, з небезпекою неконтрольованого припливу товарів з третіх країн через Україну до нас", - заявив Улюкаєв.

За його словами, Москва заявляла про це Києву неодноразово протягом року.

"Ми дали проект відповідного документа нашим колегам і хотіли б отримати не загальні розмови, а юридично зобов'язуючий документ", - зазначив міністр.

Він додав, що Росія пропонує ввести перехідні періоди, проте "поки сигнали від колег скоріше негативні".

"Якщо не вдасться домовитися, з 1 січня набуває чинності відповідна постанова уряду РФ, яка запровадить звичайний режим торгівлі відносно України і режим продовольчого ембарго. Оцінки його впливу на економіку Росії існують - принципово не вплине", - сказав глава Мінекономрозвитку.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua