Cargill інвестує 130 мільйонів доларів в порт "Южний"

Понеділок, 17 серпня 2015, 16:03

Компанія Cargill має намір інвестувати 130 мільйонів доларів в портову інфраструктуру України.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури України.

"У Міністерстві інфраструктури підписано тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект у МТП "Южний", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, свої підписи під документом поставили генеральний директор Cargill Мартін Шульдт, голова ДП "Адміністрація морських портів України" Андрій Амелін та директор ТОВ "МВ Карго" Олександр Примак.

Підписаний документ засвідчує намір компанії Cargill придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія "МВ Карго" побудує в порту "Южний".

За умовами меморандуму, до початку будівництва АМПУ зобов’язується створити на підході до терміналу акваторію з належним рівнем днопоглиблення.

Термінал дозволить Cargill здійснювати перевалку зернових, продуктів їх переробки та інших вантажів. Пропускна здатність першої черги будівництва складе до 5 млн тонн. Друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн тонн.

"Україна має потужний потенціал у сільськогосподарському секторі, який найближчим часом лише зростатиме. Аби мати можливість обробляти більше вантажів, Cargill має потребу в додатковій інфраструктурі", - зазначив генеральний директор Cargill Мартін Шульдт.

"Будівництво терміналу в порту "Южний" дозволить нам відправляти звідти на експорт до 70% нашого українського вантажопотоку зернових", - сказав він.

У прес-службі повідомили, що наступним етапом після підписання меморандуму про наміри стане спільне відпрацювання договору про співпрацю, що визначатиме терміни виконання і технічні параметри проекту, а також рівень відповідальності сторін у ньому.

Сторони планують укласти цей договір після того, як Cargill увійде до капіталу "МВ Карго" шляхом підписання акціонерної угоди.

"Сума запланованих інвестицій складає близько 130 млн доларів. Протягом року після підписання договору сторони матимуть розпочати реалізацію проекту. Запуск терміналу попередньо запланований на 2017 рік", - йдеться у повідомленні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!