США просять заарештувати активи Vimpelcom і МТС

П'ятниця, 14 серпня 2015, 09:16

Влада США просить ряд європейських держав заарештувати близько 1 млрд доларів активів, у зв'язку з розслідуванням про причетність операторів мобільного зв'язку Vimpelcom, МТС, а також шведсько-фінського концерну TeliaSonera до корупції під час роботі в Узбекистані.

Про це пише ТАСС з посиланням на Wall Street Journal.

За даними видання, міністерство юстиції США звернулося до влади Швейцарії з проханням накласти арешт на 640 млн доларів активів, що зберігаються в банках цієї країни, які можуть бути пов'язані з корупційною діяльністю трьох вищеназваних компаній.

Такий же запит надійшов від США на адресу Швеції, де під підозру потрапили 30 млн доларів на одному з рахунків у банку цієї скандинавської держави, пише газета.

Раніше повідомлялося, що американський Мін'юст подав звернення в нью-йоркський суд, із запитом дозволити заблокувати 300 млн доларів, що зберігаються на рахунках в Ірландії, Люксембурзі та Бельгії, в рамках розслідування діяльності Vimpelcom і МТС. Минулого місяця суд видав дозвіл на арешт цих активів.

Як повідомляє видання, проведене розслідування "виявило, що Vimpelcom, МТС і TeliaSonera платили хабарі узбецьким чиновникам з метою отримання телекомунікаційних контрактів в Узбекистані".

США стверджують, що ці компанії надавали великі суми близьким родичам президента Узбекистану Іслама Карімова в обмін на доступ до бізнесу в цій країні.

"В обмін на отримання доступу до центральноазіатського ринку, де потенційними клієнтами є 30 млн осіб, ці три компанії імовірно платили хабарі мережі підставних фірм, якими управляли посередники, тісно пов'язані з (дочкою президента Узбекистану) Гульнарою Карімовою", - відзначає газета.

У березні 2014 року Vimpelcom розкрила інформацію про розслідування Комісії з цінних паперів і бірж США відносно компанії у справі про її операції в Узбекистані. Тоді ж SEC звернулася і до МТС з вимогою надати дані про роботу оператора в країні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua