Греція може випустити квазівалюту IOU - ЗМІ

Понеділок, 6 липня 2015, 11:27

Уряд Греції може вдатися до випуску квазівалюти - спеціальних боргових розписок IOU.

Про це пише "Прайм" з посиланням на газету La Libre Belgique.

"Грецька держава може відмовитися в цій ситуації, якщо Європейський центральний банк припинить постачати країні євро, і коли сейфи банків виявляться порожні", - зазначає видання.

Розписками IOU уряд Греції зможе розрахуватися з пенсіонерами та державними службовцями, а також постачальниками товарів та енергоресурсів. IOU можуть перебувати в обігу паралельно з євро.

На думку ряду економістів, теоретично введення квазівалюти може допомогти Греції вибратися з боргової ями.

Разом з тим, очікуване при цьому падіння реальних доходів бюджетників, яким доведеться обмінювати IOU на євро за ринковим курсом, призведе до зростання цін на імпортні товари.

Як відомо, 5 липня у Греції відбувся референдум щодо умов угоди з кредиторами,  уряд пропонував громадянам відповісти "ні" або "так" на запитання, чи варто прийняти проект угоди, представлений Єврокомісією, ЄЦБ і МВФ.

Станом на 22:50, за даними підрахунку 62,32% голосів на референдумі "ні" європейським реформам сказали 61.33%, "так" - 38.67% тих, хто проголосував. 

Разом з тим глава Мінфіну Греції Яніс Варуфакіс заявив, що з цим "ні", яке висловив грецький  народ "ми постараємось співпрацювати з нашими партнерами, будемо їх запрошувати поодинці, щоб побачити, чи зможемо ми знайти спільну мову та намагатимемось знайти позитивне вирішення".

У свою чергу уряд Німеччини вже заявив, що прем'єр-міністр Греції Ціпрас "остаточно спалив мости" між Грецією та Європою.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!