Україна призупинила імпорт газу через Угорщину

Середа, 1 липня 2015, 09:13

Україна призупинила імпорт газу через Угорщину.

Про це свідчать дані оператора газотранспортної системи Угорщини FGSZ Ltd, повідомляють "Українські новини".

Також, згідно з даними оператора ГТС Словаччини компанії Eustream про заявку (nomination) на 1 липня, Україна скоротила імпорт газу через Словаччину на 34,6%, або на 7,2 млн куб. м /добу до 13,6 млн куб м/добу в порівнянні з останніми числами червня.

Як повідомив "Економічній правді" керівник прес-служби "Укртрансгазу" Максим Білявський, станом на 1 липня центральний диспетчерський департамент оператора вітчизняної ГТС не отримав заявок на імпортування природного газу з території Угорщини.

"Надходження блакитного палива по даному маршруту буде поновлено, щойно надійдуть заявки на транспортування", - зазначив Білявський.

Як відомо, 25 червня Україна і Угорщина розпочали тестування роботи газового інтерконектора за новою угодою, що дає змогу здійснювати так званий віртуальний реверс газу і ліквідувати посередництво "Газпрому", з 1 липня 2015 року.

Як повідомлялося, 29 травня оператори газотранспортних систем України та Угорщини підписали договір про інтерконектори, що передбачає обмін даними про роботу транскордонних газопроводів, що дасть змогу ліквідувати російський "Газпром" з поточних схем взаємодії України з ЄС.

Потужність інтерконектора в напрямку Угорщини становить 26 млрд кубометрів на рік, у напрямку України - 6,1 млрд кубометрів на рік.

Нагадаємо, "Нафтогаз" призупиняє закупівлю газу в російської компанії "Газпром" з 1 липня 2015 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"