"Центренерго" зацікавило американських та французьких інвесторів

Неділя, 7 червня 2015, 11:35

Американські і французькі інвестори проявили свій інтерес до приватизації держпакета "Центренерго" - останньої теплової енергогенеруючої компанії, яку контролює держава.

Про це інтерв'ю DT.UA розповіла міністр фінансів Наталія Яресько.

"Приватизацією "Центренерго" цікавляться і французи, і американці, та інші. Щодо цього об'єкту вже є конкуренція трьох або чотирьох сторін. Аналогічно і щодо інших об'єктів, ми цілеспрямовано визначаємо ті, на які буде попит і конкуренція", - розповіла Яресько, підкресливши, що в нинішніх складних умовах необхідно залучити "реальних інвесторів".

За словами міністра, в кінці минулого року, 23 грудня, була зупинена продаж 5% "Центренерго", яку у Кабміні вважають "дуже сумнівним" приватизаційним процесом:

"Ми зупинили і сказали, що будемо продавати, але пізніше, не на католицький Святвечір. І не 5%, а весь пакет".

Яресько зазначила, що як міністр фінансів може гарантувати, що "не буде підтримувати неконкурентні процедури та сумнівні угоди".

"Ми всі розуміємо, наскільки важлива приватизація навіть не для фіскальних потреб, а для відновлення реальної економіки. Для цього вона повинна бути чесною, ми повинні переконати інвесторів, що ситуація змінилася. Якщо ми цим шансом не скористаємося, і повторяться колишні приватизаційні сценарії, то в котрий раз дискредитуємо цю систему і втратимо цей шанс. Відверто кажучи, часу у нас для таких помилок немає" - говорить вона.

При цьому глава Мінфіну підкреслила, що в бюджеті закладені надходження від приватизації в нинішньому році "не менше" 17 млрд, і ця сума не є максимумом.

"Зараз ми вирішуємо, які об'єкти доцільно приватизувати в цьому році, але це не означає, що за всі приватизовані в 2015 р. ми повинні отримати 17 млрд. Ця цифра -тільки мета для Фонду державного майна. Більше того, коли її тільки записали в бюджет, всі обурювалися, що вона дуже висока", - розповіла вона.

"Центренерго" на 80% належить державі, є однією з найбільших енергогенеруючих компаній і виробляє близько 8% всієї електроенергії в Україні. Обслуговує Київську, Харківську і Донецьку області, до складу входять три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська та Трипільська ТЕС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!