Україна вирішила припинити суперечку з Австралією щодо цигарок

Четвер, 4 червня 2015, 13:34

Україна вирішила припинити участь в суперечці з Австралією в рамках Світової організації торгівлі, яка стосується упаковок цигарок.

Про це оповіді міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

"По-перше, у нас зараз дуже обмежені ресурси і ми б хотіли їх направити на прямий торговий інтерес України. По-друге, в цій суперечці відсутня економічна логіка, по-третє, спір має негативні наслідки для нашої країни", - повідомив міністр.

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк висловив сумнів у доцільності зазначеного торгового спору і доручив МЕРТ розібратися з цим питанням. При цьому він уточнив, що Україна приєдналася до цієї суперечки нібито на підставі клопотання Американської торгової палати.

У той же час прем'єр нагадав: суперечка викликанв тим, що Австралія зобов'язала випускати цигарки в пачках без вказівки торгової марки і посиленої антиреклами куріння.

Нагадаємо, Україна в березні 2012 року першою звернулася до СОТ з проханням провести консультації з Австралією щодо вирішення цієї країни заборонити наносити на пачки сигарет логотипи та назви торгових марок.

Такі консультації відбулися в квітні того ж року і, на думку Києва, не змогли вирішити конфлікт, у зв'язку з чим виникла необхідність створити панель для розгляду позову Україна проти Австралії.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!