Вимоги позичальників коштуватимуть країні 100 мільярдів - НБУ

Вівторок, 30 червня 2015, 17:03

Банківська система України зазнає 100 млрд гривень збитків у разі конвертації валютних кредитів у гривню за курсом 5,05 гривні за долар, що передбачено законопроектом №1558-1.

Про це йдеться в матеріалах регулятора, що роздані журналістам перед засіданням Комітету Верховної Ради з питань фінполітики та банківської діяльності у вівторок, передає "Укрінформ".

"Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 гривень за долар, то банківська система понесе збитки у сумі більше ніж 100 млрд гривень", - йдеться в інформації.

У Нацбанку вважають, що врегулювання питання валютних позичальників має відбуватися виключно на договірних засадах, і нагадують, що заборона втручання держави та НБУ в переговорний процес між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних кредитів закріплена Меморандумом про економічну та фінансову політику, що укладений в рамках співпраці з МВФ.

Як повідомлялося, законопроект 1558-1 пропонує зобов'язати банки конвертувати всі споживчі кредити в іноземній валюті по курсу на момент підписання договору (приблизно 5,05 гривні за долар).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!