"Укрзалізниця" не дала заробити Єремеєву майже 2 мільярди

Вівторок, 30 червня 2015, 12:20

ДП "Укрзалізничпостач" за результатами тендеру уклало низку угод з ПП "ОККО-Бізнес Контракт" на постачання дизельного палива у 2015 році на загальну суму 1,52 млрд грн.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Як пише видання, фірмі з групи Віталія Антонова (концерн "Галнафтогаз") замовлено 80 тис тонн дизпалива по 18 999 грн./т.

За даними Оilnews станом на дату підписання угод середня гуртова ціна на дизель становила близько 20 тис грн./т.

Угоди підписані по восьми лотах із запланованих 10, закупівля ще по двох наразі проходить оскарження в АМКУ: скаргу подала одна з відхилених компаній, "Дайджест Груп", деталі скарги поки невідомі, розгляд справи відбудеться тільки через місяць.

На участь у тендері окрім "ОККО" подавалися ще шестеро учасників, усі з дорожчими пропозиціями.

П’ятеро з них були відхилені. У тому числі вперше не допустили до участі й постійного постачальника залізниці - компанію "Вог Аеро Джет" нардепа Ігоря Єрємеєва.

"Вог аеро джет" вже мало підряд на постачання дизелю залізничникам на весь 2015 рік, вигравши у березні тендер вартістю 2,4 млрд грн. Ті торги були проведені після грудневого призначення міністром інфраструктури Андрія Пивоварського, який раніше був гендиректором "Континіуму" Єрємеєва.

Однак "Укрзалізниця" вирішила заново обрати постачальника палива і провела нові відкриті торги. Їх було оголошено 3 березня, наступного дня після укладання вищевказаної угоди з "Вог аеро джет".

Акцепт пропозиції "ОККО" було зроблено 12 червня, при цьому заявку "Вогу" було відхилено через формальні претензії.

Фірма Єрємеєва не подала забезпечення пропозиції конкурсних торгів, натомість надала зміни до гарантії виконання зобов’язань по сплаті цього забезпечення, де гарантом виступає банківська установа, що не відповідає умовам тендеру. Про який банк ідеться - у протоколі відхилення не уточнили.

Нагадаємо, "Вог Аеро Джет" почав вигравати державні тендери наприкінці 2013 року. За ці півтора роки фірма отримала замовлень на 6,52 млрд грн., ставши другим найбільшим постачальником "Укрзалізниці" за останні вісім років після фірми "Укрпостач-нафтотрейд" також з групи Єрємеєва.

Загалом ж різні фірми Єрємєєва за п’ять років отримали підряди "Укрзалізниці" на 17,27 млрд грн.

Тоді як залізниця за вісім років опублікувала у "Віснику держзакупівель" дані про свої паливні підряди на 27,79 млрд грн.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!