Вкладники навчилися купувати валюту без обмежень - банкіри

Середа, 3 червня 2015, 20:57

Намагаючись утримати і залучити ресурси в банківську систему, фінансові установи пропонують своїм клієнтам продукти, що дозволяють обійти обмеження на валютні операції, встановлені Національним банком.

Про це розповіли банкіри в проекті Фінансового клубу "50 провідних банків України-2015".

Як зазначається, особливою популярністю серед клієнтів користуються короткострокові вклади, що дозволяють вільно конвертувати гривню у валюту.

"Популярні конвертаційні вклади, що дозволяють клієнтам купити валюту за умови її розміщення на депозитному рахунку на певний термін", - розповіла Марина Кшинина, начальник управління пасивних, комісійних та сервісних продуктів "ВТБ Банку".

Такі вклади дозволяють придбати валюту в обхід діючих обмежень: в касі банку в день можна купити валюту на суму до 3 тисяч гривень, що зараз становить близько 130 доларів.

При цьому деякі кредитні установи, серед яких, наприклад, "ПриватБанк", дозволяють вкладникам придбати валюту за курсом НБУ.

Серед інших банківських інструментів, що дозволяють вільно придбати і розпорядитися валютою в умовах жорстких адміністративних обмежень, стали іменні депозитні сертифікати. Відшкодування за такими сертифікатами, на відміну від паперу на пред'явника, забезпечує Фонд гарантування вкладів фізосіб.

"Задовольнити інтерес клієнтів щодо валютних вкладів можна, наприклад, таким банківським інструментом, як іменні ощадні сертифікати на термін 200 і 400 днів, погашення яких здійснюється без обмеження по сумі", - пояснила Ірина Гайдук, начальник управління пасивних операцій "Діамантбанку".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!