57 країн заснували Азіатський банк інфраструктурних інвестицій

Понеділок, 29 червня 2015, 12:47

У Пекіні підписано акт про створення Азіатського банку інфраструктурних інвестицій.

Про це пише "Німецька хвиля".

Акт про створення Азіатського банку інфраструктурних інвестицій підписано в понеділок, 29 червня, на урочистій церемонії в Будинку народних зібрань в Пекіні.

Учасниками нової міжнародної фінансової організації на чолі з Китаєм є 57 держав, у тому числі Індія, Росія та Німеччина.

Статутний капітал банку становить 100 млрд доларів. Китаю належать найбільша частка в новому банку - 20,06%, що дає йому право вето.

Частка Індії становить 7,5%, Росії - 5,9 і ФРН - 4,1%. Агентство dpa зазначає, що Німеччина є четвертим за величиною інвестором банку і тим самим - найважливішою державою-учасницею, що знаходяться за межами азіатського регіону.

Вона внесе в статутний капітал АБІІ 900 млн доларів і надасть кредитні гарантії на період з 2016 по 2019 роки на суму в 3,6 млрд доларів.

США і Японія відмовилися від участі в АБІІ. Критики вважають, що цей банк покликаний скласти конкуренцію Світовому банку і Азіатському банку розвитку (АБР).

Однак Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та інші країни підкреслюють, що АБІІ створюється в першу чергу на додаток до вже існуючих фінансових організацій, щоб забезпечити зростаючі потреби у сфері фінансування інфраструктурних проектів в Азії.

Очікується, що главою АБІІ стане колишній міністр фінансів КНР Цзінь Ліцюнь. Новий банк, штаб-квартира якого буде знаходитися в Пекіні, почне роботу в кінці 2015 - початку 2016 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!