Яресько у зверненні до народу заявила, що не поступиться кредиторам

П'ятниця, 26 червня 2015, 11:00

Приватні кредитори протягом трьох місяців відмовляються від переговорів про реструктуризацію комерційних боргів України і досі не хочуть йти Києву назустріч.

Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько у зверненні до громадян України, опублікованому в п'ятницю на сайті Мінфіну.

"Незважаючи на складність нашої ситуації, вони три місяці відмовилися проводити предметні переговори про умови боргової операції, які б відповідали трьом цільовим показникам, які встановлено програмою МВФ та які необхідно досягнути задля того, аби боргове навантаження на Україну не було надмірним", – заявила вона.

За словами Яресько, кредитори вимагають погасити перед ними борги за рахунок золотовалютних резервів України.

Міністр додала, що уряд все ще намагається домовитися з кредиторами, але, якщо це не вдасться, він готовий скористатися правом не платити за зовнішніми комерційними кредитами.

"Але уряд розуміє, що кредитори можуть не мати на меті досягти згоди, натомість будуть й далі блокувати вирішення цього питання. В такому випадку уряд готовий використовувати існуюче законне право для того, щоб припинити сплату міжнародним зовнішнім кредиторам, аби захистити економіку України та зберегти її фінансові ресурси до того часу, коли прийнятну угоду з кредиторами буде досягнуто", – заявила вона.

Яресько додала, що у цьому питанні Україна має повну підтримку МВФ та країн Великої сімки.

Вона нагадала, що погоджена з МВФ програма Механізму розширеного фінансування передбачає, що зусилля щодо фінансової стабілізації в Україні мають бути поділені між МВФ, який дає $17,5 млрд фінансування, офіційними кредиторами ($7,2 млрд нового фінансування) та міжнародними комерційними кредиторами ($15,3 млрд, що мають бути отримані внаслідок проведення боргової операції).

Перші дві групи вже зробили свій внесок у фінансовий порятунок України. Приватні кредитори, з якими досі не досягнута домовленість, представляють третю групу.

Як відомо, у четвер Bloomberg з посиланням на висновок інвестиційної компанії Goldman Sachs повідомив, що Україна, ймовірно, оголосить дефолт в кінці наступного місяця, відмовившись сплачувати борговий купон 24 липня. Яресько підтвердила таку ймовірність.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!