Суд вирішив, що "МТС-Україна" даремно покарали за порушення під час окупації Криму

Середа, 24 червня 2015, 17:30

Мобільному оператору "МТС Україна" вдалося переглянути постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23 листопада 2014 року про порушення компанією законодавства України в Криму.

Про це йдеться в новому визначенні цього ж суду від 9 червня.

Нагадаємо, НКРЗІ за участю співробітників СБУ провела позапланову перевірку оператора навесні минулого року. Згідно з її результатами, МТС не вдалося запобігти несанкціонованого втручання в роботу мережі, що НКРЗІ визначила як порушення ліцензійних умов.

15-16 березня 2014 року в результаті дій невстановлених осіб порядок маршрутизації дзвінків деяких абонентів "МТС Україна" був порушений. У ці дні в центр обслуговування абонентів оператора надійшли скарги від 12 клієнтів, які отримали sms з текстом "Вітаємо в Росії", "Ви перебуваєте в роумінгу в Росії".

При цьому вони в момент їх отримання знаходилися в Сімферополі, Севастополі та Феодосії. Крім того, СБУ встановила, що з ряду мобільних рахунків безпідставно списувалися кошти.

Суд першої інстанції підтримав "МТС Україна" в тому, що оператор не міг вжити заходів щодо захисту своїх мереж від втручання, так як за часом інцидент збігся з початком окупації півострова.

Проте суд другої інстанції у листопаді не погодився з такими висновками. Він вирішив, що в момент втручання в мережу Крим і Севастополь ще не були окуповані Росією. "Референдум про відділення Криму від України" був проведений 16 березня, 17-го півострів оголосив себе незалежним, а 18 березня був анексований Росією. Тобто через день після того, як стався інцидент в мережі МТС.

При перегляді в червні 2015 року рішення другої інстанції, суд послався на те, що 21 квітня 2015 року Верховною Радою було прийнято постанову №337-УІІІ "Про заяву Верховної Ради України "Про відсіч збройної агресії Російської Федерації та подоланні її наслідків".

"У постанові "чітко і однозначно визначено, що збройна агресія Російської Федерації проти України почалася 20 лютого 2014 року", - йдеться у свіжому визначенні.

Тому суд вирішив, що у МТС в березні не було можливості вплинути на ситуацію в кримській мережі, і прийшов до висновку, що НКРЗІ безпідставно зобов'язала компанію привести свою діяльність з надання послуг мобільного телефонного зв'язку фактично на окупованій території АР Крим.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!