Суд зобов'язав завод Фірташа виплатити "Газу України" 103 мільйони

П'ятниця, 12 червня 2015, 19:01

ПАТ "Азот" програв апеляцію на рішення господарського суду Черкаської області від 31 березня цього року про стягнення з нього на адресу дочірнього підприємства "Газ України" НАК "Нафтогаз України" 92,736 млн гривень інфляційних та 10,057 млн гривень 3% річних за договором поставки газу.

Про це йдеться у повідомленні суду, передає "Інтерфакс-Україна".

"Своєю постановою від 2 червня 2015 року Київський апеляційний господарський суд зобов'язав стягнути з комерційної структури на користь національної компанії майже 103 млн гривень", - зазначено в повідомленні суду.

Згідно з матеріалами справи, договір поставки газу був укладений наприкінці січня 2011 року на суму 1,076 млрд гривень (по 2327,64 гривень за тисячу кубометрів), а "Азот" платив по ньому несвоєчасно.

В результаті зазначені інфляційні та 3% річних за договором були нараховані за період з березня 2014 року по лютий 2015 року.

Group DF, що об'єднує активи Дмитра Фірташа, наприкінці травня заявила про зупинку роботи черкаського "Азоту" і "Рівнеазоту", назвавши причиною тиск на бізнес з боку депутатів фракції "Народний фронт" та їх представників у владі.

У групі нагадали, що в травні 2014 року з міркувань безпеки були зупинені два її підприємства в зоні проведення АТО - "Концерн "Стирол" і "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", після чого черкаський "Азот" і "Рівнеазот" завантажувалися по максимуму.

У свою чергу прем'єр Арсеній Яценюк на початку червня звинуватив Фірташа у свідомій зупинці "Рівнеазоту" і черкаського "Азоту" через небажання заплатити 6 млрд гривень боргу за газ НАК "Нафтогаз України" і виступив із погрозою націоналізувати ці великі хімічні підприємства.

У відповідь Group DF стверджувала, що борги черкаського "Азоту" і "Рівнеазоту", згадані Яценюком, накопичені в 2010-2011 роках, тобто ще до їх входження в Group DF.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!