Компанія Shell може закрити ще один проект в Україні - ЗМІ

П'ятниця, 12 червня 2015, 09:07

Компанія "Shell", що займається видобутком нафти і газу, може згорнути ще один проект в Україні через рішення уряду встановити ренту у 55%.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв в ефірі програми "Шустер Live", пише ZN.UA.

"Що стосується компанії Shell, щоб просто прояснити. Є кілька проектів, один вони дійсно залишили через війну на сході, на жаль, проект по збуту, зараз знаходиться під питанням, продовжувати чи ні, тому що рента, яку встановив уряд, дуже висока", - підкреслив Коболєв.

Він також розкритикував політику міністерства фінансів: "55% для приватних компаній дуже висока рента, але сподіваємося, що вони залишаться".

За словами Коболєва, із загалом 20 млрд кубометрів газу, що видобуваються в Україні, 7 млрд видобувається приватними компаніями.

"З 20 млрд куб. м газу, які виділяються Україні, майже 7 млрд куб м газу припадає на видобуток приватних компаній. Приватні компанії не бажають продавати газ навіть за ціною 7,2 тисяч грн. Вони продають газ зараз по 9,6 тисяч грн", - додав глава "Нафтогазу".

2 квітня у Міністерстві фінансів України відбулося перше засідання робочої групи для знаходження оптимальної моделі оподаткування для газодобувних компаній.

Рентна ставка для газодобувних компаній в Україні може бути знижена.

2 березня у Верховній Раді був прийнятий урядовий законопроект про підвищення рентної плати за користування надрами держкомпанії "Укргазвидобування" і компанії "Укрнафта" з держчасткою 50%+1 акція.

Як повідомлялося, Shell та ПАТ "Укргавідобування" в 2011 році оновили договір про спільну діяльність. Договір, пайова участь компаній в якому становить 50 на 50, передбачає буріння трьох пошукових свердловин, розвідку і видобуток вуглеводнів в ущільнених пісковиках на площі близько 1,3 тис. Кв. км.

У вересні 2013 року Shell і "Укргазвидобування" завершили буріння першої розвідувальної свердловини (Первомайському р-н), в березні 2013 року - другої свердловини (Близнюківський р-н).

Shell - міжнародна компанія, що об'єднує енергетичні та нафтохімічні підприємства в 90 країнах світу. "Укргазвидобування" є найбільшим газодобувної компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!