У "Енергоатомі" кажуть, що не причетні до відмивання коштів

Четвер, 11 червня 2015, 19:27

ДП "НАЕК "Енергоатом" відкидає підозри Служби безпеки України щодо зловживань при закупівлі уранового концентрату.

Про це йдеться у прес-релізі "Енергоатому".

У компанії повідомили, що з 2008 року "Енергоатом" співпрацює із ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", котре є єдиним в Україні виробником уранового концентрату, в рамках довгострокового контракту.

"Умовами контракту передбачено, що протягом 2008-2018 років "Енергоатом" закуповує в повному обсязі весь урановий концентрат, який виробляється ДП "СхідГЗК", з метою його подальшого використання в якості сировини для виробництва ядерного палива", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, протягом 2014 року ціна на урановий концентрат двічі переглядалась у зв’язку із зростанням тарифів на енергоносії, електроенергію, залізничні перевезення, розміру плати за надра,  витрат на імпортні матеріали, обладнання та комплектуючі до них тощо, відповідно до протоколів Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

У компанії також повідомили, що у 2014 році "Енергоатом" закупив у ДП "СхідГЗК" урановий концентрат у обсязі - 846 тU, при запланованих - 1374 тU.

"Згідно наданої "Енергоатомом" документації на урановий концентрат, його виробником є ДП "СхідГЗК". Закупівлю додаткових обсягів уранового концентрату ДП "НАЕК "Енергоатом" не здійснював", - йдеться упрес-релізі.

Як повідомлялося, СБУ підозрює державні підприємства "Енергоатом" та "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" у системних порушеннях і зловживаннях при закупівлі уранового концентрату.

Нагадаємо, у вівторок, 9 червня, у центральному офісі "Енергоатому" пройшов обшук, у результаті якого були вилучені документи науково-виробничого об'єднання "Імпульс" за 2013 рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!