"Нафтогаз" порушив термін оголошення відбору кандидатури керівника "Укрнафти"

Четвер, 11 червня 2015, 13:20

"Нафтогаз" порушив зазначений Міненерговугілля термін оголошення відбору кандидатури на заміщення посади голови правління найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта".

Про це повідомило джерело в Міненерговугілля, пишуть "Українські новини".

Як повідомляється, 9 червня за особливим дорученням міністра енергетики Володимира Демчишина голові правління "Нафтогазу" Андрію Коболєву  було доручено опублікувати на офіційному сайті оголошення про початок відбору до 10 червня.

За інформацією джерела, 9 червня правління "Нафтогазу" затвердило умови відбору та критерії до кандидатур.

Але 10 червня оголошення про початок відбору кандидатури на сайті "Нафтогазу" було відсутнє.

У свою чергу, прес-служба "Нафтогазу" не пояснила причини відсутності оголошення у встановлений міністерством термін і додала, що таке оголошення буде опубліковано найближчим часом.

"Планується, що найближчим часом ця інформація буде опублікована", - повідомили в прес-службі компанії.

У той же час, за інформацією джерела в Міненерговугілля, "Нафтогаз" ініціював внесення змін до постанови №777 від 3 вересня 2008 року з уточненнями, що встановлений ним порядок відбору кандидатур на посаду керівників підприємств держсектора економіки не поширюється на компанії "Укрнафта".

У разі прийняття ініційованих НАКом змін до постанови у "Нафтогазу" з'явиться право відбору кандидатур на посаду керівника "Укртранснафти", "Укргазвидобування", "Укртрансгаз" і "Укрспецтрансгаз" без узгодження з профільним міністерством та Кабміном.

Як повідомлялося, Міненерговугілля доручило НАКу провести до 10 липня відкритий відбір кандидатури для призначення на посаду голови правління найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта".

Як відомо, наглядова рада ПАТ "Укрнафта" призначила збори акціонерів на 22 липня і затвердила порядок денний, який включає зміну голови та одного з членів правління компанії.

Крім того, 5 червня член спостережної ради найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта" Ігор Коломойський прийняв пропозицію НАК "Нафтогаз України" і погодився увійти до складу комісії з відбору кандидатів на заміщення посади голови правління "Укрнафти".

Раніше, прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що через угоду, яка була підписана під контролем екс-прем'єра Юлії Тимошенко, держава не може впливати на зміну керівництва "Укрнафти", інакше відповідатиме у лондонському суді, а сума позову може становити п'ять мільярдів доларів.

Однак, як виявилося, зміни до закону про акціонерні товариства, прийняті весною 2015 року, усунули норми, які дозволяли олігарху Ігорю Коломойському контролювати призначення керівника "Укрнафти".

Раніше повідомлялося, що "Укрнафта" відмовляється виплачувати державі 1,8 мільярда гривень дивідендів за три останні роки, посилаючись на те, що "Нафтогаз" забрав у неї газу на 2,6 мільярда гривень. У "Нафтогазі" вважають цю аргументацію незаконною.

Крім того, компанія винна державі більше 5 млрд гривень податків. Коломойський не вважає це підставою для зміни керівництва компанії.

Держава через "Нафтогаз" контролює 50%+1 акцію "Укрнафти", структури Коломойського - 42%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!