Мінагропрод просить аграріїв сіяти більше гречки

Четвер, 7 травня 2015, 20:43

Площі під посів популярного в українців продукту харчування - гречки для забезпечення продовольчої безпеки країни необхідно збільшити як мінімум на 50 тисяч га - до 168 тисяч га.

Про це заявив на селекторній нараді міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, передає УНІАН.

"У рамках нашої продовольчої безпеки є необхідність збільшення посівних площ гречки на близько 50 тисяч га", - сказав він.

Присутній на нараді директор департаменту землеробства та технічної політики Мінагропроду Павло Гринько повідомив, що посіви гречки істотно скоротилися порівняно з 2011 роком у Хмельницькій, Кіровоградській, Вінницькій областях, більше ніж на 10 тисяч га скоротилися посівні площі гречки в Київській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській та Чернігівській областях.

Павленко повідомив, що Мінагропрод вже доручив головам місцевих адміністрацій простежити за рішенням проблеми, а Аграрному фонду забезпечити доступ аграріїв до необхідних фінансових ресурсів.

"Ми поставили завдання перед Аграрним фондом опрацювати відповідні фінансові інструменти, які дадуть можливість сфокусуватися саме на гречці", - сказав міністр.

Як повідомлялося, гречку в 2015 році планують засіяти на площі 118 тисяч га за планової норми для України 180 тисяч га.

В Україні сівбу ярих і зернобобових культур на 6 травня вже проведено на площі 5,1 млн га, що становить 72% від запланованого зернового клину для цих культур.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!