Суд заборонив голові черкаського "Азоту" виїзд за кордон

Понеділок, 18 травня 2015, 16:32

Шевченківський районний суд за поданням представника Державної виконавчої служби виніс ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України Віталія Склярова - голови правління ПАТ "Азот", що входить в Ostchem Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє прес-служба дочірньої компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України" в понеділок.

"Дочка" державної газової монополії вказує, що наприкінці лютого було відкрито виконавче провадження з виконання наказу Господарського суду Черкаської області про стягнення з "Азоту" на користь "Газу України" 373,9 млн гривень основного боргу, 6,7 млн гривень пені, 8,02 млн гривень інфляційних та 1,4 млн гривень 3% річних з простроченої суми.

"Однак боржник - ПАТ "Азот" - ухиляється від виконання платіжних зобов'язань, покладених на нього рішенням суду, що набрало законної сили", - стверджує "дочка" "Нафтогазу".

Як повідомлялося, "Газ України" з 2014 року намагається через суд стягнути борги з підконтрольних Ostchem українських азотних підприємств.

Зокрема, 28 квітня 2015 року "дочка" "Нафтогазу" подала до суду позов про заподіяння збитків підприємствами групи Ostchem на загальну суму 5,7 млрд гривень, яка складається з боргу за поставлений "Газом України" підприємствам Ostchem газ в 2010-2011 роках і неоплачений до теперішнього часу, а також з недоотриманих компанією доходів.

Зокрема, на "Рівнеазот" доводиться 1,0 млрд гривень заборгованості і 0,7 млрд гривень недоотриманих доходів; на черкаський "Азот" - 0,5 млрд гривень і 0,4 млрд гривень; на концерн "Стирол" (Горлівка Донецької обл.) - 1,0 млрд гривень і 0,7 млрд гривень; на "Сєверодонецький" Азот "- 0,8 млрд гривень і 0,6 млрд гривень.

Крім того прем'єр-міністр Арсеній Яценюк 30 квітня заявив, що МВС відкрило кримінальне провадження за фактом злочинної змови працівниками НАК "Нафтогаз України" і компанією Ostchem, в результаті якого державі завдано збитки у розмірі 5,7 млрд гривень.

Потім Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідства про накладення арешту на природний газ в обсязі 499,1 млн кубометрів, який зберігається в сховищах ПАТ "Укртрансгаз" і належить підприємствам групи компаній Ostchem.

Зокрема, під арешт потрапили на 442,2 млн кубометрів газу "Сєверодонецького" Азоту ", 49,4 млн кубометрів газу "Рівнеазоту", 7,5 млн кубометрів газу "Стиролу".

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua