Прихованих безробітних в Україні не менше 5 мільйонів - голова Соцстраху

Четвер, 9 квітня 2015, 16:07

Кількість українців, які не мають постійної роботи, або є прихованими безробітними становить близько 5 млн осіб.

Про це заявив на брифінгу в Києві голова правління Фонду загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття Сергій Кондрюк, передає УНІАН.

Цей показник майже в 10 разів перевищує офіційні показники Державної служби статистики, за даними якої кількість офіційних безробітних в Україні становить 523,4 тисяч осіб.

"В Україні близько 5 млн осіб, які по факту не мають постійної роботи і можуть в будь-який момент або звернутися до служби зайнятості, або виїхати на заробітки, або поповнити ряди злочинних угруповань", - сказав Кондрюк.

При цьому він відзначив, що ситуація ускладнюється багатьма факторами, насамперед економічного характеру та загальнополітичної напруженості. І ситуацію не рятує той факт, що, навіть отримавши статус офіційного безробітного, громадянин не має належного рівня матеріальної підтримки.

Як повідомлялося, за інформацією Держстату, кількість безробітних у країні впродовж лютого скоротилася лише на 1 тисячу осіб - до 523,4 тисяч. Водночас, кількість безробітних, які отримують допомогу, зросла на 5 тисяч осіб - до 421, 6 тисяч.

При цьому середній розмір допомоги з безробіття у лютому скоротився порівняно з січнем на 42 гривні - до 1206 гривень. Конкурс на одне вакантне місце в лютому становив 12 осіб на одне вільне робоче місце.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!