У Києві поменшало заторів через економічну ситуацію

Четвер, 9 квітня 2015, 15:30

За рік дорожня ситуація в Києві трохи покращилася: час проїзду по найбільших вулицях столиці в ранковий час пік скоротився в середньому на 5%, в вечірній - на 7%.

Про це йдеться у дослідженні сервісу Яндекс.Пробки.

"Те, що на київських дорогах стало вільніше, найімовірніше, пов'язане із зростанням цін на бензин і ускладненням економічної ситуації в країні", - зазначається в дослідженні.

Як наголошується, найскладнішим місяцем вивченого періоду був грудень 2014 - головним чином через передсвяткове зростання активності на дорогах. А найменше пробок було в липні та січні, коли багато автомобілістів виїжджали з міста.

За рік світлофор Яндекс.Пробок тільки один раз показав у Києві максимальні десять балів - вранці 5 лютого 2015 року, коли місто постало в багатокілометрових заторах після сильного снігопаду.

"Найдовші пробки Києва зазвичай утворюються на Малій окружній дорозі між проспектом Генерала Ватутіна та Чоколівському бульварі. У 2015 році найбільша пробка була зафіксована увечері 20 березня: вона розтяглася майже на 11 кілометрів - від перетину вулиці Гетьмана і Борщагівської вулиці до середини Московського мосту", - йдеться в дослідженні.

Три найдовші пробки з початку 2015 року

Длина, км

Время

Место

1

10,7

20 марта 19:40

От пересечения улиц Вадима Гетьмана и Борщаговской по улицам Александра Довженко, Елены Телиги, Московскому проспекту, Московскому мосту до пересечения с Трухановской улицей

2

10,4

5 февраля 10:30

От пересечения проспектов Генерала Ватутина и Владимира Маяковского по Московскому мосту, Московскому проспекту, улице Елены Телиги до пересечения с улицей Ольжича

3

9,4

5 февраля 9:40

От начала Брест-Литовского шоссе до пересечения проспекта Победы с улицей Николая Василенко

У будні в Києві помітні години пік: вранці з 8:30 до 9:30 і ввечері з 18:00 до 19:00, причому ввечері завантаженість зазвичай помітно вище, ніж вранці. Влітку ранковий час пік майже пропадає, але вечірній залишається на тому ж рівні.

натиснути для збільшення 

У досліджений період на дорогах Києва найбільш вільним днем ​​робочого тижня найчастіше був понеділок, а найбільш завантаженим - п'ятниця. Хоча в п'ятницю вечірній час пік зазвичай проходить легше, ніж в інші будні, але починається він на кілька годин раніше і триває довше звичайного. У суботу та неділю дороги Києва майже завжди вільні.

натиснути для збільшення 

"Ми вивчили, з яких районів Києва швидше добиратися до центру і назад. Для цього ми розрахували, скільки часу з урахуванням пробок займе поїздка з випадково обраної точки міста в одну з точок в центрі, в які будували маршрути користувачі Яндекс.Навігатор", - йдеться в прес-релізі.

Аналогічні розрахунки були проведені і для поїздок з центру. Всього було виміряно час приблизно для мільйона таких маршрутів. Потім карту Києва розділили на квадрати зі стороною 100 метрів і зафарбували їх залежно від середнього часу проїзду з точок цього квадрата до центру або назад.

натиснути для збільшення 
натиснути для збільшення 

Як видно на картах, транспортна доступність різних районів помітно відрізняється, причому вона залежить не тільки від віддаленості району, а й від ситуації з мостами.

Так, при рівній довжині шляху з правого берега Дніпра майже завжди можна доїхати до центру швидше, ніж з лівого. А з лівого берега до центру швидше добираються мешканці півдня - вони можуть використовувати кілька мостів, тоді як північ з центром з'єднує лише один Московський міст.

Крім того, на транспортну доступність впливає положення району щодо великих магістралей: автомобілісти зазвичай змушені витрачати багато часу на виїзд з житлових масивів до головної дороги.

Як зазначається, дослідники склали рейтинг районів Києва в залежності від середнього часу проїзду вранці в центр і порахували індекс транспортної доступності - він показує, у скільки разів з цього району їхати довше, ніж з Голосіївського або Печерського.

"При побудові рейтингу більший пріоритет віддавався тим місцям, куди найчастіше будували маршрути користувачі Яндекс.Навігатор - таким чином ми врахували різну щільність житлової забудови усередині районів", - йдеться в дослідженні.

Індекс транспортної доступності районів Києва

Район

Индекс транспортной доступности

Голосеевский

1

Печерский

1

Шевченковский

1,1

Соломенский

1,9

Подольский

2,1

Днепровский

2,7

Дарницкий

2,8

Святошинский

2,9

Оболонский

3,0

Деснянский

3,3

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!