Казначейство повернуло ПДВ зі спецрахунків не всім аграріям

П'ятниця, 3 квітня 2015, 14:42

Державне казначейство повернуло ПДВ зі спецрахунків не всім аграріям.

Про це йдеться у результатах опитування асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

Як відомо, 30 березня 2015 року вітчизняним аграріям мало бути повернуто акумульоване ПДВ зі спецрахунків ДКСУ.

"Довіра до Уряду у вітчизняних аграріїв досить крихка, адже зростання податкового навантаження (близько 20 млрд. гривень) внаслідок фіскальних реформ останнім часом не зазнав ні один сектор економіки України, окрім агропромислового комплексу. Повернення коштів не всім учасникам ринку ще більш загострює питання довіри", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, великі сумніви з боку агровиробників щодо повернення акумульованого ПДВ зі спецрахунків Держказначейської служби та строків таких виплат були ще з анонсування запровадження такого механізму.

"Його логіка не зовсім зрозуміла в контексті боротьби з корупцією, адже прозорий та ефективний механізм перевели під вплив чиновників, тож гарантій, що у майбутньому не буде проявів вимагання "відкатів" за повернення ПДВ, немає", - йдеться у повідомленні.

Учасники ринку погоджуються, що такі затримки можуть суттєво ускладнити роботу сектору, адже фінансові ресурси здебільшого потрібні негайно. У зв‘язку з цим сільськогосподарські виробники України закликають органи влади повернути ПДВ компаніям, що ще його не отримали, поставитися до цього відповідально і не допускати невчасного відшкодування у майбутньому.

"В період активної фази польових робіт оборотні кошти життєво необхідні для забезпечення стабільної роботи будь-якого аграрного підприємства. Кожен день затримки означає зменшення урожайності, валового збору та прибутку", - повідомив генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

За його словами, численна кількість підприємств цього року і так перебуває на межі збитковості, а невчасно виконані технологічні операції через нестачу коштів можуть призвести до суттєвих втрат аж до повної втрати урожаю.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!