Думка експерта: Нацбанк виступає головним "вбивцею" зростання ВВП

Вівторок, 28 квітня 2015, 20:22

На сьогоднішній день головним вбивцею зростання ВВП виступає Національний банк України.

Таку думку "Економічній правді" висловив екс-заступник голови НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

На думку експерта, вирішальний вплив на курс гривні буде вчинений після відмови Національного банку від ручного маніпулювання. "Але поки немає передумов для такої відмови", - вважає Савченко.

"Нацбанк ніяк не реагує на падіння ВВП, що взагалі неприпустимо ні в теорії, ні на практиці", - заявив він.

"Наприклад, ВВП України впав більше ніж на 10%, а Національний банк у цей же час підняв ставку рефінансування, тобто зробив кредити більш дорогими, зіграв з точністю до навпаки щодо падіння ВВП", - сказав експерт.

За його словами, у діях регулятора відсутня раціональна логіка, але присутня політична.

"Нинішне завдання Нацбанку - ручними методами тримати курс, чим НБУ і займається в останні два місяці. Результатом такої політики є стабілізація курсу з одного боку, але катастрофічне падіння ВВП, з іншого", - заявив він.

"На даний момент головним вбивцею зростання ВВП виступає Національний банк, а також Кабінет міністрів з його деклараціями про реформи, але відсутністю таких реформ", - сказав Савченко.

Дивним, на думку експерта, є також той факт, що Кабінет міністрів не обурюється політикою центрального банку щодо сприяння падінню ВВП.

Нагадаємо, Національний банк оцінив падіння ВВП України в першому кварталі 2015 року на рівні 15%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!